Závěr podzimní části MČR SŽ skončil velkou ostudou

S velmi nepříjemnými pocity jsem odjížděl z Dobřan. Do zápasu jsme šli s tím, že se popereme o výsledek, ani ve snu mě však nenapadlo, že si to několik hráčů vyloží doslovně. Zápas byl silně ovlivněný spornými verdikty rozhodčího. Situaci jsme mi trenéři na střídačce také nezvládli úplně nejlépe. Zvrat ve vývoji zápasu dle našeho názoru nastal po osobním trestu Vladaře, který vystřeli po zvukové signalizaci konce třetiny. Chybou bylo, že rozhodčí nepískal hru do těla, ktrerá postupně gradovala a ještě větší chybou to, že jsme na to přistoupili. Těžko se nám dařilo krotit emoce hráčů. Přesto nemůžeme nadále připustit to, že někteří hráči se nedokážou ovládat a dělají si co chtějí. Vždy jsme patřili mezi slušný týmy a neměli jsme žádné velké konflikty se soupeři. Proto celý zápas byl vyhodnocen vedením klubu a byly přijatá nápravná opatření.
Tomáš Hanzlík - stop do konce sezóny (s možností zkrácení trestu na polovinu v případě dobrého chování a účasti na trénincích)
Jiří Dyk - zákaz startu na MČR do odvolání, podmíněno aktivitou na treninkových jednotkách a dobrým chováním
Ondřej Sláma - podmínečné vyloučení v případě opakování nesportovního chování, resp. trestu za hrubost
David Vladař - podmínečný vyloučení v případě opakování nesportovního chování v následujících třech zápasech.

Toto rozhodnutí je rozhodnutí trenérů a vedení klubu.
Doufám, že to povede k nápravě a hře fairplay.

Nyní nás čeká zimní pauza, která bude vyplněná přátelskými utkáními s HBC Plzeň. První přátelský zápas 14.12.2013. Trénink ve středu bude pocelou zimní pauzu. Dále nabízím skupině 5 hráčů účast na trenincích HBC PLZEŇ (pravděpodobně v pátek) od prosince do února, mladší hráči (tj. 2001 a mladší) se můžou účastnit hokejových tréninků pod vedením Petra Němčáka a Jana Šůchy.

 

Hlavní sponzoři mládežnických týmů: